Otulacz niemowlęcy na zamek dla noworodka/dziecka

Kokonik to otulacz na zamek zapewniający mu wygodę, bezpieczeństwo oraz spokojny i długi sen. Dlaczego korzystanie z tego produktu odgrywa tak dużą rolę? Związane jest to z faktem, że ograniczenie ruchów oraz delikatny ucisk tkaniny na ciało do złudzenia przypominają malcowi warunki, w jakich żył przez 9 miesięcy w brzuchu mamy. Spowijanie sprawia, że pociesze znacznie łatwiej jest przyzwyczaić się do nowych warunków i swobody ruchów, której dotychczas nie miało.

otulacz dla niemowlaka

 • promocja
 • nowość
 • promocja
 • nowość
 • promocja
 • nowość
 • promocja
 • nowość
Otulacz dla noworodka, pandy, rozm. 1: 2,5-5,5 kg Otulacz dla noworodka, pandy, rozm. 1: 2,5-5,5 kg
Cena: 109,00 zł
Otulacz dla niemowlaka, pandy, rozm. 2: 6-9 kg Otulacz dla niemowlaka, pandy, rozm. 2: 6-9 kg
Cena: 92,65 zł 109,00 zł
szt.
 • promocja
Otulacz dla noworodka, tukany, rozm. 1: 2,5-5,5 kg Otulacz dla noworodka, tukany, rozm. 1: 2,5-5,5 kg
Producent: Kokonik
Cena: 98,00 zł 109,00 zł
szt.
 • promocja
 • promocja
Otulacz dla noworodka, miętowy, rozm. 1: 2,5-5,5 kg Otulacz dla noworodka, miętowy, rozm. 1: 2,5-5,5 kg
Producent: Kokonik
Cena: 89,00 zł
Otulacz dla niemowlaka, miętowy, rozm. 2: 6-9 kg Otulacz dla niemowlaka, miętowy, rozm. 2: 6-9 kg
Producent: Kokonik
Cena: 89,00 zł
Otulacz dla noworodka, balony, rozm. 1: 2,5-5,5 kg Otulacz dla noworodka, balony, rozm. 1: 2,5-5,5 kg
Producent: Kokonik
Cena: 87,00 zł 109,00 zł
szt.
 • promocja
 • promocja
Otulacz dla noworodka, szary, rozm.1: 2,5-5,5 kg Otulacz dla noworodka, szary, rozm.1: 2,5-5,5 kg
Producent: Kokonik
Cena: 89,00 zł
Otulacz dla niemowlaka, szary, rozm.2: 6-9 kg Otulacz dla niemowlaka, szary, rozm.2: 6-9 kg
Producent: Kokonik
Cena: 89,00 zł
Otulacz dla noworodka, wesołe pszczółki, rozm.1: 2,5-5,5 kg Otulacz dla noworodka, wesołe pszczółki, rozm.1: 2,5-5,5 kg
Producent: Kokonik
Cena: 92,65 zł 109,00 zł
 • promocja

otulacz dla noworodka

Najlepszy sposób na zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa w pierwszych miesiącach życia - otulacz dla niemowlaka / dziecka

Otulacz dla noworodka znacząco ułatwia zasypianie. Ciasne owinięcie powoduje, że maluch czuje się w pełni komfortowo, dzięki czemu jego sen jest spokojny. Znajdujące się w nim dziecko wypoczywa na plecach, co zdaniem pediatrów jest najbezpieczniejszą i najzdrowszą pozycją. Spowijanie to również skuteczny sposób na złagodzenie przykrych objawów kolki, z którymi boryka się większość pociech. To jednak nie koniec zalet tego produktu – znajdującego się w nim maluszka znacznie łatwiej jest wziąć na ręce, co stanowi ogromne ułatwienie dla nowych rodziców, którzy poznają dopiero tajniki macierzyństwa. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest dwustronny suwak, wszyty w taki sposób, że nie ma możliwości zacięcia delikatnej skórki niemowlęcia. Dzięki niemu, gdy w nocy zajdzie potrzeba zmiany pieluchy, nie trzeba dziecka rozbierać z otulacza - wystarczy rozpiąć dolny suwak, zmienić pieluszkę i zapiąć go z powrotem.

Jak wybrać kokon niemowlęcy i jak długo z niego korzystać?

Otulacz dla dziecka to produkt, z którego można korzystać z powodzeniem od pierwszych dni życia malca. Panuje zasada, że jego stosowania powinno się zaprzestać w sytuacji, kiedy niemowlę zaczyna samo się przewracać na brzuszek. Nie bez znaczenia jest tutaj również fakt, że wraz z upływem czasu staje się ono bardziej aktywne i zaczyna potrzebować większej swobody ruchów. Każdy rodzic powinien sobie jednak zdawać sprawę z faktu, że okres adaptacji malucha do nowych warunków to kwestia bardzo indywidualna. W przypadku jednych, w zupełności wystarczy okres kilku tygodni , u innych będzie to kilka miesięcy.

Jak wybrać idealny otulacz dla niemowlaka? Kluczową kwestią jest tutaj jakość i rodzaj materiału, z jakiego został wykonany. Musi on ściśle przylegać do skóry bobasa i ograniczać jego ruchy bez całkowitego krępowania. Jest to ważne szczególnie w dolnej partii otulacz - ze względu na biodra malca – owijając go zbyt ciasno w zwykły koc czy pieluszkę, zwiększamy ryzyko dysplazji stawów biodrowych.

otulacz niemowlęcy dla dziecka
do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl