Czapeczki dla noworodka
Czapeczka wysokiej jakości tylko u nas

Być może nie każdy rodzic zdaje sobie z tego sprawę, lecz maluch traci przez główkę nawet 30 procent ciepła. W związku z tym, niezbędne będzie zapewnienie odpowiedniej ochrony tej części ciała pociechy poprzez kupno czapeczki dla noworodka. Taki produkt powinien być cienki, lekki oraz bezszwowy, aby  nie uciskał i nie uwierał jego główki. Najlepiej do tego celu sprawdzi się model wyprodukowany z bawełny

czapeczka dla noworodka

Czapeczka dla noworodka, różowa Czapeczka dla noworodka, różowa
Cena: 19,00 zł 25,00 zł
szt.
  • promocja
Czapeczka dla noworodka z uszkami, różowa Czapeczka dla noworodka z uszkami, różowa
Cena: 19,00 zł 25,00 zł
szt.
  • promocja
Czapeczka dla noworodka, miętowa Czapeczka dla noworodka, miętowa
Cena: 19,00 zł 25,00 zł
szt.
  • promocja
Czapeczka dla noworodka, z uszkami, miętowa Czapeczka dla noworodka, z uszkami, miętowa
Cena: 19,00 zł 25,00 zł
szt.
  • promocja
Czapeczka dla noworodka, biedronki Czapeczka dla noworodka, biedronki
Cena: 19,00 zł 25,00 zł
szt.
  • promocja
  • nowość
Czapeczka dla noworodka, z uszkami, biedronki Czapeczka dla noworodka, z uszkami, biedronki
Cena: 19,00 zł 25,00 zł
szt.
  • promocja
  • nowość

czapeczki dla noworodka

Wybieramy nakrycie głowy dla malucha - czapeczka dla noworodka

Unikać powinno się z kolei wełnianych czapek dla noworodka, które mogłyby podrażniać delikatną skórę jego głowy. Nakrycie głowy, które będzie nosić maluch musi dobrze zasłaniać czoło oraz uszy. Większość dzieci nie przepada za wiązanymi pod szyją modelami. Najlepiej sprawdzi się tu prosty model pozbawiony zbędnych aplikacji i udziwnień.

Kiedy niezbędne jest zakładanie czapeczki dla noworodka, a kiedy można z niej zrezygnować?

Wielu rodziców jest przekonanych, że czapeczka dla noworodka powinna być przez niego noszona przez cały czas, również w domu. To błąd. Jak twierdzą pediatrzy, gdy dziecko znajduje się w pomieszczeniu zamkniętym, nakrycie głowy zakładać powinno się jedynie po kąpieli, na maksymalnie pół godziny, kiedy to myjemy malca w nagrzanej łazience, a następnie przenosimy go do znacznie chłodniejszego pomieszczenia. Do tego celu najlepiej sprawdzi się model wykonany z cienkiej, lekkiej i przepuszczającej powietrze bawełny.

Z noworodkiem nie należy wychodzić na spacer bez czapeczki, bez względu na panującą na zewnątrz pogodę. Związane jest to z faktem, że w ciągu pierwszych tygodni życia, maluch dopiero uczy się utrzymywania stałej temperatury ciała. Gdy dziecko przekroczyło 1 miesiąc, powinien mieć na sobie nakrycie głowy zawsze wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż 15 stopni Celsjusza. Dotyczy to także cieplejszych, lecz wietrznych dni.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl